субота, 6 січня 2024 р.

Інтерв"ю Єремії Гардінга з Даніелем Сачковим, засновником соціальної мережі Poketnet

Я брав інтерв’ю у Даніеля Сачкова, засновника Pocketnet

АвторЄремія Гардінг 
jeremiahharding.com
26 хв
14 квітня 2019 р

Отже, як багато хто з вас знає, цензура соціальних медіа  є нестримною < a i=4>у ці дні, і не стає легше. Алгоритми керують світом, а люди, які повинні керувати платформами, сидять і кажуть «у мене зв’язані руки», наче нічого не можуть зробити. Потім платформи постійно використовуються для цілей, які ніколи не передбачалися, як-от шпигування за простими людьми на користь держави чи маніпулювання їхніми емоціями заради науки… Люди хочуть альтернативи. Реальні альтернативи. Деякий час тому я приєднався до Steemit через бажання знайти альтернативи, і виявив, що це цензурна спам-ферма. Тож коли з’явиться будь-який інший варіант, я обов’язково спробую. Введіть Pocketnet.


Я приєднався до програми, щойно почув про неї. Здавалося б законна альтернатива Facebook і Twitter із зростаючою спільнотою людей, які втомилися від цензури? Дописи назавжди збережені в блокчейні? Отримувати гроші в криптовалютах (як на Steemit), але без «китів» чи «міноу»? Зареєструйте мене! Тож я зареєструвався, і не надто довго спілкувався зі спільнотою в її глобальному чаті (до того, як вони встановили коментування), я спілкувався з розробниками.

Розробники активні в спільноті, постійно задають питання. Програма все ще знаходиться в бета-версії – ще навіть не має програм для Android або iOS. Але команда, схоже, дуже серйозно ставиться до бета-версії, відповідаючи на будь-які запитання та намагаючись якомога реагувати на попит користувачів. Але у мене виникла купа запитань, перш ніж я зміг хоч якось відповісти на це. Тож я запитав одного з цих дуже зацікавлених членів команди, чи хоче він провести зі мною співбесіду електронною поштою. Протягом тижня я ставив йому запитання, і він відповідав, коли міг, і тепер це нарешті зроблено. Це те.


Отже, перше запитання: з ким я розмовляю та/або яку посаду ви маєте в компанії.

Гей, Єремія,
Мене звуть Даніель Сачков, я є засновником Pocketnet. Хоча Pocketnet не є компанією, немає корпорації чи центральних серверів. Це просто децентралізований проект програмного забезпечення з відкритим кодом. У певному сенсі це схоже на біткойн, хоча наш фокус зовсім інший.
Моя освіта – математика та фінанси. Як і всі інші в команді розробників Pocketnet, у мене є робота повний робочий день, тому Pocketnet — це наш спосіб створювати те, що нам дійсно важливо у вільний час.
Тож це приведе мене до мого першого великого запитання. Це в блокчейні, але чи є цей ланцюжок публічним, як Steem, і криптовалюта? Або це приватна мережа?
Pocketnet працює на загальнодоступному блокчейні, а токен Pocketcoin використовується як механізм винагороди. На відміну від Steem, немає жодної корпорації, яка б отримувала прибуток.
Pocketnet — це блокчейн із підтвердженням частки з цільовим часом блокування 1 хвилина.
Вузли не тільки запускають блокчейн, але й фактично запускають інфраструктуру бази даних (прив’язану до блокчейну) для підтримки інтерфейсу Pocketnet. Інтерфейс Pocketnet доступний на сайті pocketnet.app як додаток для веб-браузера, а також як додаток для робочого столу. Обидва вони підключаються безпосередньо до вузлів. Настільна програма Pocketnet розроблена для роботи навіть у країнах, де веб-сайт pocketnet.app може бути заблокований.
Усі винагороди розподіляються між операторами вузлів і творцями контенту, які публікують високо оцінений вміст. Контент оцінюється за 5-зірковою шкалою. Будь-який рейтинг 4 або 5 зірок дає автору можливість взяти участь у хеш-лотереї, щоб виграти монети в наступному блоці (імовірність виграшу пропорційна кількості високих оцінок).
На відміну від Steemit, усі рейтинги мають однакову вагу, навіть якщо користувач приєднався в той же день.
Основна функція Pocketcoin полягатиме в підтримці реклами в Pocketnet за допомогою надійних угод між рекламодавцями та розробниками контенту (з використанням транзакцій з кількома підписами). Рекламу в кишенькових монетах можна назвати децентралізованою некорпоративною версією Google AdWords, де весь дохід надходить творцям контенту (на відміну від часток пенні на долар у Google/Youtube).
Добре, але де зберігається та видно ланцюжок? Крім того, як створити вузол для себе? На Steemit, наприклад, люди голосують за свідків – як це тут працює?
Блокчейн є публічним. Провідник блоків можна знайти тут.
Щоб запустити вузол, просто напишіть на support@pocketnet.app. На ранніх етапах допомагає бути в контакті з основною командою розробників, тому що релізи виходять дуже часто. Ми надамо інструкції щодо запуску вузла. Я не настільки знайомий із блокчейном Steem (Pocketnet — це суттєво модифікований блокчейн біткойнів), але свідків немає. Я думаю, що свідки мають на увазі нерівність вузлів.
Pocketnet — це суто система рівних вузлів, як і біткойн. Кожен вузол обробляє всі транзакції. На додаток до самого блокчейну, на кожному вузлі є сховища поза мережею для даних соціальних мереж. Вони також синхронізуються і повинні завжди бути синхронізовані з блокчейном, інакше вузол не зможе створити дійсні блоки. Без голосування. Кожен вузол рівноцінний і перевіряє кожен блок, який містить усе, що відбувається в мережі.
Гаразд – хороша інформація, звичайно. Тож мені поставили запитання, яке я зараз передам вам. Чи є чи буде вона федеративною, як Mastodon? Також у ваших планах на майбутнє інтеграція webhook?
Мені здається, що технічно структура федерації Mastodon вимагає занадто багато користувачів. Ми б радше зберегли плоску архітектуру рівних вузлів, які перевіряють і ведуть ту саму книгу, так само, як її геніально запровадив Сатоші.
У нас немає планів щодо вебхуку як такого, але ми маємо набагато більший план щодо розширення Pocketnet як з точки зору користувачів, так і як платформи для створення інших програм.
Коли ми досягнемо критичної маси користувачів, ми створимо дуже простий спосіб розгалуження блокчейну Pocketnet і створення додатків на його основі. Наша настільна програма матиме інтерфейс для цих програм, тому кожен, хто створив програму за правилами платформи Pocketnet, зможе включити програму в настільну програму Pocketnet.
– Користувачі зможуть безпечно використовувати безліч додатків, усі з тим самим ключем входу та вбудованим гаманцем.
– Зовнішні розробники матимуть вже існуючу базу користувачів та інструменти для швидкого створення програми, включаючи створення власного блокчейну.
– Вузли Pocketnet зможуть
одночасно підтримувати нові ланцюжки з невеликою технічною роботою (припускаючи, що вони мають запасні ресурси). Додатковий заробіток для них.
Загалом це створить ціннісну пропозицію для всіх учасників, що постійно розширюється. Це дуже відрізняється від Ethereum або Steem dApps, де розробники майже змушені використовувати той самий оригінальний блокчейн і платити за нього комісії (що є непомірно високим, якщо база користувачів швидко зростає в той же час, коли токени зростають у ціні). За допомогою Pocketnet розробники створюватимуть власні ланцюжки, тож вони не будуть обмежені пропускною спроможністю чи витратами інших блокчейнів, їхнім єдиним обмеженням буде можливість створювати корисні програми для користувачів екосистеми Pocketnet.
Гаразд, з точки зору антицензури та децентралізації, чи існує механізм, за допомогою якого вміст, такий як CP та інші, можна видалити з вашої платформи? Користувачів призупинено? Або це зовсім «Дикий Захід»?
Чудове запитання. Ні, це точно не Дикий Захід. В першу чергу тому, що у платформи Дикого Заходу немає шансів розвиватися настільки, наскільки ми маємо намір розвивати Pocketnet.
Оскільки вона повністю децентралізована (без корпорації, однакових вузлів, без центрального сервера), користувачі повинні взяти на себе управління та контролювати платформу.
Кожному користувачеві з певною репутацією (яка заробляється шляхом публікації вмісту з високим рейтингом) дозволено позначати публікацію як шкідливу для майбутнього платформи. Ця транзакція «Позначити або поскаржитися» (термін, який ми зараз використовуємо, але незабаром перейдемо на «Позначити») відбувається в блокчейні. Якщо кількість прапорів досягає 10% від високого рейтингу публікації (4 або 5 зірок), за умови дотримання мінімальної кількості прапорів, вузли припиняють повертати цю конкретну публікацію в канали користувачів. Він знаходиться в блокчейні, оскільки він незмінний, але вузли його не повертають.
 Надалі ми будемо коригувати особливості алгоритму з урахуванням відгуків спільноти. Також будуть штрафні санкції для тих, хто неодноразово публікує матеріали, за які не голосують на платформі, наприклад, вузли не прийматимуть їхні транзакції протягом певного періоду часу. Ми усвідомлюємо, що є потенціал для зловживань громадською поліцією. Наприклад, група користувачів із високою репутацією може об’єднати зусилля та позначити вміст, який їм просто не подобається або з яким вони не погоджуються. У нас є механізми, щоб цьому запобігти. Наприклад, групи, які позначають різні публікації, мають бути достатньо різними. Якщо здебільшого та сама група продовжує розміщувати транзакції з прапорцями, вони будуть дисконтовані, оскільки в цих групах потрібна певна неоднорідність. Загалом, такі типи проблем змови та атак Sybil є одними з найнебезпечніших речей для такої платформи, як Pocketnet, і ми докладаємо багато зусиль для створення механізмів захисту платформи.
Ми також додаємо транзакцію блокування протягом 2-3 тижнів. Це просто приховає вміст від даного користувача для користувача, який вибрав Блокувати. Отже, блокування використовується в тих випадках, коли користувач вважає якийсь контент образливим, тривожним або небажаним особисто. З іншого боку, скарга/позначення є набагато серйознішою, коли користувач із високою репутацією вважає, що контент має негативні наслідки для Pocketnet як платформи.
У довгостроковій перспективі спільнота користувачів вирішуватиме, що можна просто заблокувати, а що серйозніше й слід видалити з платформи за допомогою прапорців. Наше поточне прохання до спільноти полягає в тому, щоб будь-який вид порнографії був заборонений, будь-які прямі погрози чи расизм, а також явна пропаганда насильницьких тоталітарних ідеологій, таких як нацизм/комунізм. Є сірі зони, і якщо є сумніви, ми рекомендуємо користувачам використовувати блокування.
Усе це розвиватиметься завдяки внеску користувачів.
Гаразд, тож як заспокоїти страхи багатьох щодо незаконного вмісту, який постійно зберігається на їхніх вузлах або їхніх копіях ланцюжка? Як цей матеріал BBC, що викликає страх щодо незаконних зображень, які зберігаються в мережі BSV. І наскільки великі блоки цього ланцюга?
Це цікавий момент, але не викликає занепокоєння у випадку Pocketnet. Блоки наразі мають розмір до 8 МБ, але блокчейн не зберігає жодного вмісту як такого, має лише хеш-вказівники на базу даних, яка зберігає вміст.
Зображення зберігаються у зовнішньому сховищі, як-от Imgur тощо. Вузли зберігають текст і посилання в базі даних і хеші тих, хто в блокчейні.
Якщо коли-небудь виникло занепокоєння щодо того, що заблокована публікація містить певний вміст, який оператор вузла повинен був видалити, ми могли б це реалізувати. Дещо технічна назва того, що спадає на думку, — «доказ прообразу гешу з нульовим знанням». Іншими словами, блокчейн містить хеш публікації. І, як правило, вузол залишається узгодженим з блокчейном, маючи публікацію, яка дає цей хеш. Але ми могли б реалізувати спосіб для вузлів доводити, що вони знали цю публікацію «доводячи знання попереднього зображення хешу», не показуючи фактичну публікацію «нуль знання». Це можна застосувати в окремих випадках, якщо ця проблема викликає занепокоєння.
Ми зараз це вирішуємо. Проблема з торрентами та IPFS полягає в тому, що час завантаження може бути повільним і немає гарантії, що вміст буде доступним. Зараз не так вже й погано, але може стати гірше.
Загалом ми переконані, що користувальницький досвід і зручність мають наблизитися до поточної централізованої моделі, а в деякому роді й перевершити її, щоб звільнити людей від цензурної мережі. Люди — створіння, які користуються зручністю, і небагато з них терпітимуть незручності, захищаючи свободу тощо (на жаль). Отже, тут відбуваються наші внутрішні дебати.
Альтернативою IPFS/torrent є створення можливості для наших власних вузлів зберігати вміст і отримувати за нього компенсацію через щось на зразок підтвердження зберігання. Якщо є масштаб, тоді економіка може працювати. Особливо, якщо ідея «магазину додатків» Pocketnet запрацює. Отже, ще вирішуємо це питання. Цілком ймовірно, що спочатку ми зробимо IPFS, а потім спробуємо перейти до наших власних вузлів, на яких розміщено вміст.
Гаразд, це підводить мене до мого наступного запитання – ви кажете, що це в основному побічна суєта; захоплений проект. Який рівень успіху вам потрібен, щоб зробити це вашим основним проектом або отримати основну команду розробників на повний робочий день?
Я був упевнений, що Pocketnet буде величезним, коли ми почали його створювати, і я ще більш упевнений після перших кількох тижнів бета-тестування та пристрасті, яку я спостерігав від користувачів (люди буквально писали вірші про Pocketnet).
Ви праві, що це моя пристрасть, але я б не назвав це сайд-проектом. І я, і розробники проекту звикли працювати надзвичайно важко. По суті, ми працюємо на двох повний робочий день, і нам це подобається (переважно). Таким чином, ця ситуація може зберігатися протягом тривалого часу, не роблячи Pocketnet якимось чином невигідним або забутим, навіть якщо тяга не йде так, як ми очікуємо відразу.
 Фактично, за ці роки я виявив, що коли я працюю над кількома дуже різними проектами, це приносить користь кожному з них завдяки перспективам, які я отримав. До Pocketnet моєю пристрастю були геномні дослідження, якими я також займався на додаток до повної роботи. Отже, для нас важливо повідомити нашим користувачам, що ми повністю інвестуємо в Pocketnet і це не те, на що ми кидаємо м’яч.
Поточна інфраструктура з оптимізацією може підтримувати приблизно до 10 мільйонів користувачів у всьому світі. Крім того, необхідно внести значні зміни в архітектуру. Отже, я б сказав, що коли ми отримаємо понад 2 мільйони користувачів, це буде час для перебудови ядра протоколу, і це, ймовірно, вимагатиме подвійної повної роботи протягом року або близько того виключно в Pocketnet.
Звичайно, зараз ми шукаємо більше розробників, які приєднаються до проекту, але вони можуть продовжувати працювати над іншими проектами, якщо зможуть впоратися з нашим темпом. Вони отримають можливість зруйнувати інтернет-монополії та трохи Pocketcoin на додачу. Коментарі публікуємо за дні, пошук – за тиждень. Ми також працюємо над децентралізованим повністю одноранговим месенджером, вбудованим у Pocketnet, що є величезним і захоплюючим проектом.
Зокрема, я звертаюся до всіх крипторозробників. Я вважаю, що криптовалютна обіцянка, створена Сатоші, була зруйнована в останні роки для роботи над різними проектами «міст у нікуди».
Замість того, щоб руйнувати фінанси, більшість монет борються за те, щоб отримати більше коштів за допомогою ICO. Тоді вони стають заручниками проектів, які вони рекламували у своїх білих документах, і не можуть повернутися до вирішення реальних проблем. Проривні стартапи не працюють так. Тому в Pocketnet ми не займалися збором коштів. Набагато важливіше мати гнучкість для повороту для досягнення кінцевої мети, яку ми поставили, яка полягає в тому, щоб зробити довільну інтернет-цензуру більш-менш марною. Отже, якщо ви захоплюєтеся потенціалом криптовалюти, зв’яжіться з нами та приєднайтеся до команди, навіть якщо вона працює на неповний робочий день. Фактично, коли я писав це, я отримав листа від дуже досвідченого інженера C++, який хоче приєднатися до команди. Тож не чекайте 🙂
Поточна інфраструктура з оптимізацією може легко підтримувати до 10 мільйонів користувачів. Коли він досягне 1,5-2 мільйонів, нам потрібно буде почати відбудовувати інфраструктуру, і доведеться зробити кілька важких рішень (цей проект може потребувати нашої подвійної уваги).
Звичайно, ми шукаємо більше розробників, щоб приєднатися до проекту, але вони можуть продовжувати працювати над іншими проектами, якщо зможуть впоратися з нашими темпами. Вони отримають можливість зруйнувати інтернет-монополії та трохи Pocketcoin на додачу.
Звучить добре – і це розумний перехід до іншого запитання. Що таке POC? Це хардфорк чогось? І як людям це обміняти?
Pocketcoin не є форком чогось, це власна монета в окремому блокчейні Pocketnet (який використовував Bitcoin Core як основу, але потім був багато в чому змінений).
Ми вирішили не виставляти Pocketcoin на біржі на даний момент, щоб уникнути спекулятивних хвиль, які зараз неминучі. Але врешті-решт це станеться. Ми рекомендуємо користувачам бути активними на платформі, щоб заробляти/вигравати Pocketcoin і тримати їх на цьому етапі. Оскільки система розвиватиметься в довгостроковій перспективі, монети будуть цінними. Ви також можете запускати вузли, щоб заробити Pocketcoin (це монета Proof-of-Stake).
Надішліть електронний лист support@pocketnet.app з темою Node, щоб отримати пакет для запуску вузла.
Наразі ви можете виграти його або надіслати як подарунок. Однак, якщо і коли Pocketnet запрацює, Pocketcoin стане основним способом покупки реклами на платформі. Рекламодавці зможуть легко знаходити авторів контенту з потрібною аудиторією, а потім пропонувати їм рекламні можливості. Це буде безнадійна спроба (тобто жодна зі сторін не може обманювати) через те, що називається контрактами з кількома підписами. Договір Multisig вимагає цифрового підпису обох сторін, щоб бути дійсним. Коли рекламодавець пропонує рекламу творцю контенту, він створює перший із двох необхідних підписів. Він підписує фактичне оголошення та суму ставки. Творець вмісту переглядає цей частково підписаний мультипідпис і, якщо він приймається, додає другий підпис. Коли блокчейн бачить обидва підписи, творець контенту автоматично отримує плату, а реклама автоматично відображається на каналі творця. Ці транзакції здійснюватимуться лише через Pocketcoin. Таким чином, якщо Pocketcoin стане великим, це буде дуже цінний жетон. Важливо відзначити, що Pocketcoin має алгоритмічні елементи стейблкоіна. Емісія приблизно схожа на біткойн, але якщо кількість активних користувачів перевищує кількість монет, додаткова емісія це виправить. Ідея полягає в тому, що ми не хочемо мати маркер, який люди накопичуватимуть і який проходитиме через послідовність бумів/спадів. Нам потрібен токен, який буде використовуватися для покупки реклами тощо, а не для його накопичення.
Гаразд, тож чи можете ви сказати, що цілі спершу стосуються платформи чи жетонів? І якщо токени отримають велику цінність, чи бачите ви потенціал для розширення, як у відеоплатформ та інших, чи ви хочете, щоб це була лише соціальна мережа? І якщо припустити, що блокчейн використовується неналежним чином, як ви плануєте впоратися з такими речами, як Закон про захист авторських прав у цифрову епоху, особливо зі статтями 11 і 13, які незабаром з’являться?
Однозначно платформа. Якщо платформа стане великою, з’явиться багато способів збільшення вартості токенів, децентралізована реклама – лише один із способів. Ми навіть не збираємося отримати свій токен на біржах чи щось інше. Таким чином, наш підхід абсолютно протилежний підходу більшості криптоспільноти.
Ми будемо розширюватися на відео, можливо, з IPFS або вузловим сховищем із певною виплатою підтвердження зберігання, але це не наша головна мета зараз. Ми збираємося опублікувати коментарі (завтра), пошук також дуже близько.
Щодо DMCA та європейських директив, ми їх ще перетравлюємо. Але суть напрямку така. Pocketnet - це система рівних вузлів. Ні я, ні інші члени команди не контролюємо версію програмного забезпечення, на якому працюють вузли. Я думаю, що спільнота докладе сумлінних добровільних зусиль для дотримання розумних правил, але якщо кількість вузлів велика та географічно розосереджена, тоді це добровільно та насправді залежить від користувачів. Особливо з нашим настільним додатком, який навіть не проходить через веб-сайт і спілкується безпосередньо з вузлами. Я особисто виступаю за підхід, коли ми діємо добросовісно та поважаємо закони, за винятком тих випадків, коли вони явно репресивні. Місце розташування цієї лінії вирішуватиме спільнота користувачів і вузлів. По всьому світу з’являються різноманітні обмежувальні закони, і я думаю, що спільнота десь займе свою позицію. Ось чому справжня децентралізація настільки важлива, і десятки стартапів корпоративних соціальних мереж, які називають себе децентралізованими лише тому, що вони десь вставили токен блокчейну, є наче смішним.
Гаразд – звучить добре, але дозвольте запитати… на Steemit голосування проти мобів і фальшивих «чистильників» може завдати шкоди репутації та фактично піддати комусь цензуру. На YouTube кампанії falseflagging часто використовуються для цензури висловлювань і також роблять її нерентабельною. Мені цікаво, наскільки сумісна антицензурна природа цієї платформи, якщо вона, зрештою, покладається на людей, які діють сумлінно. Бажаєте розширити це?
Дуже важливий момент, і ми добре усвідомлюємо цю небезпеку. Наприклад, ми розробили алгоритм, який розглядає склад групи відкритих ключів (усі видимі в блокчейні), які позначають матеріал.
Щоб спростити, якщо два дописи позначено групою людей, які мають 99% перекриття, то їхня друга позначка не враховується. Необхідно дотримуватися певної неоднорідності, тому групи людей не можуть об’єднуватися.
Крім того, для позначення вмісту потрібна певна репутація, яка, можливо, стане часткою вашої репутації в майбутньому (наприклад, якщо ви єдиний, хто позначить публікацію).
Ми не можемо повністю позбутися такої поведінки, але ми можемо зробити її складною та дорогою. Робота над цим триває, і в міру розвитку платформи це буде гонка озброєнь. Але ми вже лідируємо в цій гонці з алгоритмом, описаним вище, і маємо намір залишатися попереду, враховуючи внесок користувачів.
Добре, як на мене, це добре. Але все це трохи технічно, і, зрештою, масове впровадження вимагає стислості. Тож якою була б ваша «ліфтова порада» для звичайної людини, яка звикла до Facebook, Twitter тощо? Gab’s стосувався «свободи слова», але вони майже виключно націлили своє повідомлення на праві, і, роблячи це, вони відчужували ціле крило так само цензуроване, як і їх мета. Схоже, що ваша мережа уникає руху, а натомість підтримує анархічний підхід, про що свідчить цей твіт. Анархістів і лібертаріанців обидві партії ненавидять більше, ніж одна одна. Але здається, що для того, щоб протистояти цензурі, потрібно також протистояти уряду. Чи влаштовує вас залишатися нішевою платформою, якщо це справді станеться, чи ви будете дотримуватися своєї філософії, незалежно від того, скільки людей приєднається?
Наша презентація ліфта така:
Корпоративні платформи вирішують за вас, що ви повинні, а що не повинні бачити. На Pocketnet ви вирішуєте самі!
Якщо ви публікуєте на корпоративних платформах, ви заробляєте на них гроші, тоді як на Pocketnet ви заробляєте самі.
У нас, звичайно, є свої світогляди, але ми жодним чином не нав’язуємо їх Pocketeers. Ми вітаємо будь-які точки зору, із застереженнями, які обговорювалися вище. Цілком природно, що ті, кого зараз цензурують, будуть тяжіти до Pocketnet, але ми не намагаємося створити ехокамеру будь-якого типу. Цензура — це слизький шлях, і ті, хто сьогодні почувається комфортно у Facebook, миттєво зазнають атаки цензури, тож ми отримаємо справді різноманітний натовп (хоча не в розумінні основних засобів масової інформації, оскільки їх різноманітність є фальшивою та розбіжною). ).
Праве та ліве крило, на мою думку, є дещо штучним поділом, призначеним для розділяй і володарюй (подібно до вашої точки зору). Особисто я (Даниїл) віруючий православний християнин і не приховую цього. У мене є серйозні підозри щодо надто потужних урядів/корпорацій, але я не анархіст. Однак, як обговорювалося, у Pocketnet усі алгоритми відкриті для всіх і застосовуються до всіх однаково, тому нікому не доводиться покладатися лише на моє слово та чесність чи навіть дбати про мій світогляд. І якщо ми розпродаємося, відкритий вихідний код можна буде використовувати для запуску їхньої версії сайту. Це не ситуація Reddit, де генеральний директор міг би фактично зайти та змінити дописи користувачів як крайній випадок або видаляти речі довільно, як Facebook/Google роблять щодня. Ви можете назвати це належним процесом Pocketnet 🙂
Ми б воліли залишатися на своєму і не залишатися нішевою платформою. Я вірю, що це можливо, тому що багато людей шукають альтернативні точки зору, щоб визначитися. Перед нами стоїть мета — зробити інструмент простим у використанні з будь-якого пристрою, стійким до цензури та естетично привабливим. Решта буде залежати від дописувачів. Я можу сказати, що я практично перестав читати Інтернет, тому що бачу в Pocketnet так багато публікацій, які спонукають до роздумів. Я не вірю, що я настільки відрізняюся від більшості людей, тому нам є куди рости.
Ми не можемо боротися з нестримною корпоративною цензурою, ми просто повинні зробити її марною за допомогою відкритого коду та децентралізованої мережі без корпорації. Таким чином, це може бути роздвоєно користувачами, якщо хтось заволодіє Pocketnet. Користувачі справді володіють мережею кількома способами. Це ключова ідея: не боріться з битвами, які не можете виграти, створюйте проекти, які роблять битву непотрібною.
Ах – погано. Я припустив, що оскільки ви опублікували цитату з Пассіо, ви були анархістом. Гаразд, давайте коротко поговоримо про функції. Наскільки я розумію, коментування було запроваджено сьогодні – чого чекати новим користувачам у найближчому та далекому майбутньому? Наскільки далекі такі речі, як позначення людей на зображеннях, у групах, на професійних сторінках і геотеги? Загалом, наскільки далеко Pocketnet від справжньої заміни? 
Це не проблема. У нас багато анархістів у Pocketnet, і всі ладнають. Тому що немає ЧСЧ/Кремнієвої долини, щоб сіяти поділ. Сподіваюся, так і залишиться.
Так, коментарі вже сьогодні.
Далі — пошук (важливий!) і можливість редагувати публікації (напрочуд складно в системі блокчейн).
Геотегування ми, мабуть, робити не будемо. Позначення людей тегами, повторні публікації тощо – все це протягом 1 місяця або близько того.
Після цього ми починаємо роботу над приватним одноранговим зашифрованим месенджером, який взагалі не проходить через жоден центральний сервер. Спочатку один на один, а потім групові чати. Групові чати будуть основою для груп.
Це займе 3-4 місяці.
Паралельно ми розгорнемо кілька мовних версій, а також спосіб реклами та відкриття магазинів (для крипто) на Pocketnet. Багато з цього зроблено. Ми будемо інтегрувати інші криптовалюти, окрім Pocketcoin, для повного досвіду.
Коли все це буде зроблено, це стане справжньою криптоінтернет-екосистемою, і ми відкриємо її для інших розробників програм. Ми прагнемо не лише до Facebook, а й до цілої централізованої архітектури, яку, на мою думку, потрібно позбавити свого стану 🙂
Гаразд, схоже, ви дійсно хочете вбити соціальні медіа, як ми їх знаємо. Дозвольте запитати вас, якщо ви це робите, що б ви поставили на епітафії могил існуючих мейнстрімових платформ. Будьте настільки креативними, наскільки хочете. 
Ух ти. Гаразд, ось.
Ми атакували вашу конфіденційність артилерією великих даних. Але проти метеликів наша зброя була марна.
Гаразд, ще один набір питань. Поточний клієнт насправді переглядає веб-переглядач Chrome без появи Chrome. Я дізнався про це, оскільки під час роботи над відкритим графічним проектом я натиснув ярлик, який зазвичай інвертує кольори шару (ctrl+shift+I), і він перемкнув активне вікно на pocketnet і відкрив інспектор елементів Chrome в межах Pocketnet. Цей інспектор також надає доступ до безлічі налаштувань, які зазвичай використовуються для Chrome. Чи скоро будуть вирішені ці програмні конфлікти та чи заохочує впровадження технологій Google цензуру чи створює вразливість конфіденційності користувачів? Скільки актуальної інформації видно, коли консоль піднята? Чи є у ваших планах отримати оригінального клієнта з нуля в будь-який момент, чи це завжди буде робитися таким чином?
Дякую за це запитання.
Це зовсім не секрет, наш настільний додаток використовує технологію з відкритим кодом під назвою Electron. Він використовується безліччю проектів з відкритим кодом, оскільки він надає готову технологію, якою ви повністю керуєте як розробник, і яка сумісна з багатьма операційними системами.
Ви можете прочитати про Electron тут:
Electron поєднує браузер із відкритим вихідним кодом під назвою Chromium і деякі роботи на мові під назвою Node.js (також із відкритим кодом). Chromium не є Chrome, він використовується як частина коду Google Chrome із відкритим кодом. Ми маємо повний контроль над кодовою базою.
Якщо ми ніколи не використовували жодну технологію з відкритим кодом, розроблену Google або урядом, тоді нам слід взагалі припинити використання Інтернету, оскільки він був розроблений переважно ЦРУ та американськими військовими.
Чому програму Pocketnet Electron називають стійкою до цензури:
1. Якщо веб-сайт pocketnet.app закрито, він зможе працювати безпосередньо з вузлами в будь-якій країні, тому, коли в усьому світі є тисячі вузлів, це буде дуже важко цензурувати.
2. Те ж саме, якщо pocketnet.app заблоковано в деяких країнах, що сталося нещодавно після трагедії в Новій Зеландії.
3. Те, що є спільним для програм Pocketnet, тобто вони є псевдонімами. Ви можете відкрити обліковий запис без підтвердження своєї особи чи навіть електронної пошти.
Electron не має функцій моніторингу, які має Google Chrome. І ми можемо вимкнути все, що Google може вставити, тому що це код із відкритим кодом, який ми взяли та змінили. Ви можете прочитати більше про це тут: https://www.howtogeek.com/202825/what%E2%80%99s-the-і-хромом/різниця-між-хромом-
Купа цитат:
«Google Chrome містить функції звітування про збої, яких немає в Chromium. Якщо ви вирішите ввімкнути звіти про збої в Chrome, інформація про збої надсилатиметься в Google. Якщо ви використовуєте Chromium, цей звіт про збої відсутній, і вам доведеться отримати трасування помилки старомодним способом. Дистрибутиви Linux також можуть змінювати код Chromium, перш ніж надати його вам… У Chromium також відсутні функції відстеження використання або «метрики користувача», які є в Chrome. Це додаткова функція, яка надсилає інформацію про те, як ви використовуєте різні частини веб-переглядача в Google, надаючи їм дані, на основі яких вони можуть приймати рішення. (Майкрософт стверджувала, що саме такі дані використала, коли видалила меню «Пуск», оскільки ним ніхто не користувався, тож можливо, фанатикам варто почати залишати такі функції.)

Раніше користувачі хвилювалися, що кожен веб-переглядач Chrome постачався з унікальним «ідентифікатором клієнта», і зауважували, що Chromium цього не робить. Google перестав робити це ще в 2010 році».

Ми продовжуватимемо досліджувати будь-які аспекти Chromium, які можуть становити загрозу конфіденційності, і вимкнемо ті, які ми могли пропустити. Якщо у вас є конкретні проблеми з безпекою, будь ласка, напишіть на support@pocketnet.app, щоб допомогти нам їх дослідити.

На даний момент Pocketnet є найбільш стійкою до цензури соціальною мережею. Це не означає, що немає місця для вдосконалення. Ми не можемо і не будемо впроваджувати кожну технологію з нуля, навіть набагато більші добре фінансовані команди цього не роблять. Якби ми це зробили, у нас не було б Pockentet ще 10 років, а до цього часу Інтернет би припинився. Наразі у нас є проста у використанні програма для соціальних мереж, яка працюватиме, навіть якщо веб-сайт закрито, а це досить багато. Ми щодня працюємо над тим, щоб зробити його все більш надійним, безпечним і орієнтованим на конфіденційність.


Ось і все. Я намагався усунути якомога більше складних питань і випробувати це місце в боях, і тепер я відносно переконаний у його перевагах, а як щодо вас? Чи я пропустив якісь запитання, які б ви поставили? Якщо їх буде достатньо, я подумаю над тим, щоб зробити наступний твір. А щодо Chrome/ium, мої два основні браузери (якщо мені не потрібен Orfox) — це Vivaldi та Brave , тому мене це не дуже турбує , але випадково пізніше було знайдено експлойт, я не хотів сидіти на інформації, яка може бути актуальною. У будь-якому випадку я радий бути там – і моє основне ім’я користувача, і Weekly Hellscape< a i=6> маю там облікові записи, і мої публікації вже принесли мені понад 100 Pocketcoin. Те, що я з цим роблю, — зовсім інше питання, і я впевнений, що до нього прийду, коли прийде час, але поки що я збираюся складати монети. Якщо ви хочете отримати перші п’ять безкоштовних, увійдіть, клацнувши будь-яке з цих посилань, поки воно ще в бета-версії. Приєднуйтеся до мене, і давайте подивимося, чи може це бути справжньою альтернативою та зупинити поліцію статистичного контенту.


Досі займаюся цим самостійно, за винятком моїх чудових покровителів, і для того, щоб скласти більшість моїх речей потрібні дні досліджень і багато годин.

У мене немає персоналу, щоб годувати, але мені потрібно їсти. Якщо ви хочете підтримати подібні статті, не соромтеся допомогти щомісячною або одноразовою пожертвою… наразі я не отримав прибутку від цього сайту. До біса, я навіть не отримав половини мінімальної зарплати, а в більшості днів я отримую нуль доларів. Ви можете допомогти це змінити.

Спробуйте пожертвувати через Venmo або PayPal. І якщо ви дійсно цінуєте це та хочете допомогти мені робити це частіше, підтримайте мене на BitBackerSubscribeStar або Patreon. Без вашої підтримки я не зможу ні їсти, ні тим більше робити вміст.

Якщо ви хочете підтримати мене як спосіб, якого я ще не вказав, дайте мені знати, і я, ймовірно, із задоволенням погоджуся. Але велике спасибі, якщо ви вирішите. Я хочу, щоб це було моєю роботою, і ви могли б зробити мене на крок ближче. Також радимо підписатися на мою розсилку щотижня отримувати оновлення про події. Крім того, не соромтеся підписатися на моє щотижневе шоу на одній із не надто державних платформ, щоб мати мене.

Google Play | Вишивальник | Налаштуйтеся

Немає коментарів:

Дописати коментар

Pure Acetone: "Pin Tweet to IPFS https://chro…" - Mastodon
https://mastodon.social/deck/@pureacetone/111421706607809813

 Вы абсолютно правы: если у вас уже установлен и работает Tor, вам не требуется отдельный клиент SOCKS. Tor автоматически поднимает локальны...